Co wiemy o tarocie

Posted by

Tarot to talia 78 kart, z których każda ma własne obrazy, symbolikę i historię. 22 karty Głównych Arkanów reprezentują karmiczne i duchowe lekcje życia, a 56 kart Mniejszych Arkanów odzwierciedla próby i udręki, których doświadczamy na co dzień. Strefatarota.pl to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W ramach kart Minor Arcana znajduje się 16 Kart Dworu Tarota reprezentujących 16 różnych cech osobowości, które możemy wyrazić w danym momencie.

Arkana Mniejsza zawiera również 40 ponumerowanych kart zorganizowanych w 4 kolory, po 10 kart każda, reprezentujących różne sytuacje, z którymi spotykamy się na co dzień. Tarot jest opowieścią o naszym życiu, lustrem dla naszej duszy i kluczem do naszej wewnętrznej mądrości. Każdą duchową lekcję, którą spotykamy w naszym życiu, można znaleźć w siedemdziesięciu ośmiu kartach Tarota. A kiedy skonsultujemy się z Tarotem, pokażemy nam dokładne lekcje, których musimy się nauczyć i opanować, aby żyć natchnionym życiem.

O tym warto pamiętać!

Czytanie tarota to praktyka wróżenia mądrości i wskazówek poprzez określony rozkład (lub układ) kart Tarota. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, karty nie mówią po prostu o twojej fortunie i nie trzeba być medium, aby dać odczyty Tarota. Karty mają na celu zapewnienie wglądu w najgłębsze prawdy twojego wyższego ja. Innymi słowy, karty zapewniają rozwiniętą świadomość tego, co już wiesz głęboko w środku. Pochodzenie Tarota jest nieznane, ale mamy udokumentowane odniesienia do używania kart Tarota z powrotem do XIV-wiecznej Europy. Tarot był używany jako wyrocznia, w podstawowej formie, którą znamy dzisiaj, od początku XVII wieku.  Więcej informacji na : strefatarota.pl – zobacz koniecznie.

Podsumowanie

Niektórzy mogą postrzegać tarot. jako proces czysto psychologiczny, inni jako boskie przewodnictwo, odbicie „uniwersalnej energii” lub może we wszechświecie, w którym wszystko jest połączone „mikro odzwierciedlające makro”. Jakkolwiek na to spojrzeć, magia tkwi w nas samych – w uzyskanym wglądzie i zdolności do uczenia się i podejmowania działań w rezultacie.

Tarot jest narzędziem, które umożliwia nam działanie tej magii. Ludzie wykonują rytuały, aby pomóc sobie we właściwym stanie umysłu. Czasami te rytuały mogą być filiżanką kawy i wygodnym krzesłem, innym razem złożoną rutyną obejmującą cykle księżycowe i kadzidło. Niezależnie od tego, jest to czas z dala od przyziemnego życia i czas na coś trochę „niezwykłego”. Tarot może dać nam nowe sposoby patrzenia na przeszłość i teraźniejszość, jednocześnie oferując wgląd w możliwą przyszłość. Ta przyszłość jest tylko jedną z wielu, ale może to być przyszłość, której nie braliśmy pod uwagę i rozważając tę przyszłość, możemy ją zmienić.

Leave a Reply