Czy warto poddać się depilacji laserowej?

Posted by

Regularne pozbywanie się owłosienia ze wszystkich części ciała, które tego wymagają niekiedy staje się uciążliwe i kłopotliwe oraz wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Na szczęście medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno kobiet, jak i sporej części mężczyzn, oferując rozwiązanie, jakim jest depilacja laserowa. Dlaczego warto z niej skorzystać?

IMG_1763

Gładka skóra na długi czas

Zabieg z użyciem lasera pozwala na trwałe i dokładne pozbycie się owłosienia z praktycznie każdej okolicy, niezależnie czy chodzi o nogi, pachy czy też części intymne. Dzięki temu oszczędza się nie tylko czas, ale także pieniądze wydane na akcesoria do depilacji i golenia. W porównaniu do najczęściej używanych akcesoriów, takich jak żyletki, depilacja za pomocą lasera daje o wiele lepsze efekty, ponieważ zapewnia wspaniale gładką skórę, ponieważ światło lasera niszczy mieszki włosów. Potrzeba oczywiście kilku sesji z laserem, by na trwałe pozbyć się wszystkich włosów, jednakże daje to ogromną wygodę i komfort na cały rok. Dodatkowo po depilacji laserowej nie ma mowy o wrastaniu włosów, które nie tylko szpecą ciało, ale także są dość bolesnym i uciążliwym zjawiskiem. Oczywiście pewnym uniedogodnieniem jest wysoka cena zabiegu, jednakże w przeciągu kilku najlepszych lat ta inwestycja się zwraca.

IMG_1733

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim pomiędzy sesjami depilacji laserowej i jakiś czas po nich, nie należy wykonywać ostrych peelingów, wystawiać skóry na ostre promienie słoneczne oraz stosować ziół i leków fotouczulających. Dzięki temu skórze poddanej działaniu lasera nie grożą podrażnienia. Trzeba również wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania, kiedy to nie można wykonywać zabiegu. Żeby poznać szczegółowe dane na ten temat, najlepiej wpisać do okna wyszukiwania w sieci słowa: depilacja laserowa Rzeszów cennik, a następnie przejść na którąś ze stron profesjonalnych klinik oferujący hc tego rodzaju zabiegi. Stamtąd można dowiedzieć, że że na przykład bielactwo, łuszczyca, choroba nowotworowa czy ciąża są przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserowego. W takim wypadku trzeba postawić na tradycyjną depilację, ale jeżeli przyczyna przeciwwskazania ustanie, można poddać się depilacji laserowej. Czy zabieg jest bolesny? To zależy od indywidualnej podatności na ból, jednakże zazwyczaj pacjentki nie narzekają na zbyt silne dolegliwości bólowe, czasem skarżą się na lekkie szczypanie czy też pieczenie. Bardziej wrażliwe kobiety wskazują na dość silne odczucia bólowe, które są do wytrzymania. Oczywiście można skorzystać ze znieczulenia, które da większy komfort podczas depilacji.

Leave a Reply