Czy wysłać dziecko na ferie?

Posted by

Wyjazdy na zimowiska są bardzo popularne wśród uczniów szkół podstawowych. To doskonała okazja na spędzenie czasu z rówieśnikami, usamodzielnienie się oraz zaznanie zimowej aktywności na świeżym powietrzu.

Obozy w czasie ferii zimowych często łączone są z uprawianiem różnych sportów, takich jak narciarstwo, łyżwiarstwo czy saneczkarstwo, często również zawierają program artystyczny i turystyczny. Ważne jest odpowiednie przygotowanie dziecka do tego typu aktywności: odpowiedzialny rodzic powinien pamiętać o zapakowaniu najważniejszych artykułów kosmetycznych, ciepłych ubrań oraz odpowiednie trzewiki profilaktyczne, które sprawdzi się w zimowych warunkach podczas spacerów i trekingów.

Jeśli nasza pociecha przyjmuje leki należy poinformować wychowawcę o konieczności ich zażywania oraz odpowiednich dawkach. Warto również zapakować ulubione zabawki, książkę lub gry, które umilą czas podczas zimowych wieczorów spędzonych z nowymi przyjaciółmi. Bez względu na to, czy decydujemy się na obóz sportowy, turystyczny czy artystyczny, zalet z korzystania z tego typu zimowych rozrywek jest wiele.

Po pierwsze możemy mieć pewność, że nasze dziecko aktywnie spędzi czas a choćby tygodniowe oddalenie od rodziców zaowocuje zwiększeniem samodzielności, choćby w tak prozaicznych elementach życia codziennego, jak higiena osobista czy umiejętność radzenia sobie w nowych sytuacjach. Dzieci, które często jeżdżą na obozy i kolonie są również bardziej otwarte, chętniej współpracują z innymi osobami i łatwiej nawiązują nowe kontakty. Dużą zaletą jest również czas spędzony na świeżym powietrzu: wychowawcy dbają o to, by dzieci spędzały swój czas aktywnie na zimowych zabawach, organizują wydarzenia i rozgrywki sportowe oraz każdego dnia uczą czegoś nowego. To z pewnością główne powody, dla których rodzice coraz częściej i chętniej posyłają także małe dzieci na zimowiska i pozwalają im cieszyć się z doskonałej zabawy w gronie rówieśników pod czujnym okiem doświadczonych pedagogów.

Leave a Reply