Darmowa infolinia

Posted by

Znamy doskonale taki rodzaj usługi informacyjnej, jaką jest darmowa infolinia. Ma ona za zadanie spowodować, że wszyscy dzwoniący, którzy wybiorą dany numer, uzyskają szczegółowe informacje, które ich zainteresują. Komunikaty dla dzwoniących nagrywa się wcześniej, a ma to na celu spowodowanie uproszczonego działania. To tak, jakby nagrać pewnego rodzaju pracę naukowa, na temat jakiegoś produktu, albo usługi, czy też danej marki, aby dzwoniący mógł dowiedzieć się jak najwięcej, na temat danego zagadnienia, którym się zainteresował.

 10840659873_17989e1bad_h

Także dla konsultantów

Niektóre firmy, zajmujące się badaniami naukowymi oraz rozwojem niektórych usług, decydują się na uruchomienie, tego rodzaju numerów, po to, żeby ich wyszkoleni pracownicy, mogli sami udzielać porad, mając na uwadze pytanie zadawane przez osoby dzwoniące. Czasem nad tym, specjalnie dobranym numerem czuwa jeden ekspert w dziedzinie technologii, a czasem cała masa ludzi, wymieniających doświadczenia, a także czuwająca nad numerem niejako dyżurami, po kilka godzin dziennie. Niektóre numery uruchamiana są wyłącznie od czasu do czasu, na przykład raz na rok, jeśli chodzi o jakieś usługi dodatkowe, albo okolicznościowe, związane ze świętami, albo jakimś czasem w ciągu całego roku. Inne linie, działać mogą przez cały czas, albo dopóki istnieje dana firma.

 call-center-1015274_1920

Przeważnie bez opłat

Infolinie, mające na celu działania promocyjne, a także w dużej mierze informacyjne, działają przeważnie bez opłat, to znaczy płaci za działanie danego numeru, wyłącznie firma, która go sobie zamówiła, albo kupiła, ale sami dzwoniący już nic nie płacą. Takie uwarunkowania, mają spowodować większe zainteresowanie produktem, marką, usługą, albo samym poszukiwaniem rozwiązania, a kontakt darmowy z oferentem, ma tylko ułatwić podjęcie ostatecznej i pozytywnej decyzji.

Darmowe narzędzia

Jak sama nazwa wskazuje, numer tool-free ma stanowić darmowe narzędzie, pomagające w pracy, a także być dodatkowym numerem do kontaktu, dla zainteresowanych, tym co po jego wybraniu uzyskają.

Leave a Reply