Jak skład powinien mieć fungicydu?

Posted by

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki skład powinien mieć herbicyd, który kupują, ale nie za bardzo wiedzą jak sobie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno musimy wiedzieć, które ze składników powinny się tam znaleźć. To ma ogromne znaczenie dla skuteczności działania.

Im lepszy skład i dobrze dobrane proporcje tym lepiej dla nas. Grzyby, które atakują uprawy są coraz bardziej odporne, dlatego trzeba wiedzieć, co konkretnie zastosować żeby je zwalczać. Dla nas oznacza to spore wyzwanie tym bardziej, jeśli rok w rok takie choroby się pojawiają. Jeśli jest mokry rok i ciągle pada to szanse na to, że pojawi się grzyb są praktycznie stu procentowe. To oznacza, że jeśli widzimy, że jest taka pogoda to od razu warto zaopatrzyć się w taki środek chemiczny, który będzie bardzo dobry. Jeśli chodzi o skład to na pewno azoksystrobina musi się tam znaleźć. Bez tego składnika od razu wiemy, że fungicydy nie będą działać.

Co daje taki składnik?

Ma działanie grzybobójcze i jest stosowany od dobrych kilkunastu lat. Zastosowanie takiego składnika zakłóca procesy energetyczne, dlatego grzyby nie mogą się rozwijać, a co za tym idzie znikają i my mamy problem z głowy. Idealnie ten składni nadaje się w pszenicy ozimy czy w jęczmieniu. Można go również stosować w kurku rydzy, pomidorach, a nawet w brokułach. Lista jest znacznie dłuższa, dlatego warto się z nią zapoznać, a wtedy przekonamy się, że ten środek chemiczny jest najlepszy. Już wiemy, że wybierając fungicyd trzeba sprawdzać, co jest w składzie. Nawet, jeśli taki środek chemiczny będzie droższy od innych to warto go kupić. Jeszcze lepiej, jeśli w składzie będzie więcej różnych skutecznych substancji, bo wtedy zwiększa się wydajność takiego fungicydu. Dla osób, które szukają skutecznych fungicydów powstała strona azoksystrobina, gdzie można znaleźć to, co nas interesuje. Trzeba się przygotować do walki z grzybami i im lepiej to przygotowanie nam pójdzie tym większe będziemy mieć plony, a co z tym się wiąże również zarobki.

Leave a Reply