Jak zacząć żyć naprawdę fit?

Posted by

Lato zbliża się wielkimi krokami. W miarę jak zrzucamy z siebie kolejne warstwy ciepłych ubrań, zaczynamy myśleć o poprawie naszego wyglądu. Okładki magazynów o zdrowym stylu życia zachęcają nas do przygotowania ciała na wakacje, pokazując nam jednocześnie pięknie wyrzeźbione sylwetki znanych trenerek fitness. Motywujące? Na pewno tak, musimy tylko zachować zdrowy rozsądek, kiedy zabieramy się do zmian.
Przygotuj ciało na plażę

Wiele aplikacji przeznaczonych do domowego treningu ma w założeniu pomóc klientkom wyrzeźbić ciało, które będą chciały pokazać podczas wyjazdów wakacyjnych. Uzyskanie wymarzonego wyglądu to dobry cel, jeśli zaczynasz przygodę z treningiem, ale pamiętaj o kilku sprawach. Po pierwsze, każdy jest inny i nawet jeśli efekty treningu przerosną nasze oczekiwania, możemy nadal nie wyglądać jak nasza trenerka. Powiedzmy sobie szczerze: nigdy nie będziemy tak wyglądać – i bardzo dobrze. Ważne, żeby zaakceptować własne ciało i wyrzeźbić najlepszą jego wersję, a nie liczyć na to, że poprzez ćwiczenia upodobnimy się do innej osoby. Poza tym warto jest znaleźć inne motywacje niż tylko osiągnięcie pięknego wyglądu.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Kolejna prawda jest taka, że sport nie wystarczy. Jeśli razem z nim nie zmienisz stylu życia, narażasz się na zmęczenie i frustrację. Kluczem do odpowiedniej rzeźby ciała i dobrego samopoczucia jest przede wszystkim zdrowe odżywianie. Musisz zapewnić swojemu organizmowi paliwo do ćwiczeń – i nawet jeśli planujesz schudnąć, nie zapominaj, że dieta musi być zróżnicowana i dostarczać wszystkich potrzebnych składników. Należy też dostosować rodzaj i intensywność treningu do naszych możliwości. Nie ma sensu starać się wskoczyć na zaawansowany poziom w danej dyscyplinie, jeśli dopiero zaczynamy przygodę ze sportem, i dotyczy to wszelkich aktywności, w tym fitnessu i ćwiczeń na siłowni. Niezależnie od tego, czy ćwiczymy sami w domu czy zapisujemy się na zajęcia, mierzmy siły na zamiary.
Zadbaj o samopoczucie

W zdrowym ciele zdrowy duch… A może na odwrót? Wiele wskazuje, że często to, że kondycja psychiczna ma decydujący wpływ na nasze zdrowie. I oczywiście sport poprawia samopoczucie, ale jak zacząć, jeśli nie możesz zwlec się z łóżka, odczuwasz chroniczne zmęczenie, przepracowujesz się? Na szczęście ten temat jest coraz częściej poruszany – np. na fitnessklub.com.pl można poczytać o tym, jak zadbać o ciało mądrze, czyli uwzględniając jednocześnie inne czynniki wpływające na naszą kondycję niż tylko fakt uprawiania sportu.

Przyjrzyj się zatem temu, jak żyjesz. Czy zdrowo się odżywiasz, czy masz wystarczająco dużo snu i czy pozwalasz sobie na odpoczynek od pracy. No i oczywiście dodaj do tego aktywność fizyczną – piękne ciało przyjdzie samo i wcale nie musi być nadrzędnym celem.

Leave a Reply