Jaki zakres pracy ma księgowy?

Posted by

Nowoczesna księgowość obejmuje szeroki zakres specjalistycznych zadań, od standardowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i ewidencji podatkowej, po badanie oszustw i zgodności z przepisami.

Dowiesz się czegoś o prawie każdym aspekcie tej dziedziny, gdy uzyskasz licencjat z rachunkowości. Ale bez dużego doświadczenia trudno jest ustalić, czy ścieżka kariery w księgowości korporacyjnej lub publicznej jest dla Ciebie odpowiednia. Księgowi publiczni mogą łatwo przejść na rachunkowość korporacyjną w pewnym momencie swojej kariery, i chociaż rzadziej, niektórzy księgowi korporacyjni mogą zdecydować się na dołączenie do publicznej firmy księgowej jako drugiej kariery, szczególnie jeśli zdobyli doświadczenie w konkretnej branży lub dyscyplinie. Rachunkowość publiczna to droga, którą obiera wielu nowych absolwentów. Główne firmy księgowe aktywnie rekrutują z najlepszych uczelni.

Możesz pracować dla dużej firmy, dołączyć do mniejszej prywatnej praktyki lub ostatecznie założyć własny biznes.

Różnorodność jest zdecydowanym rysunkiem dla rachunkowości publicznej. Dołączając do większej firmy, możesz zdobyć doświadczenie w wielu różnych specjalnościach księgowych i pracować z szeroką gamą klientów. Wiele dużych firm księgowych ma również solidne programy stażowe i szkoleniowe. Audyt, usługi podatkowe, rachunkowość sądowa, czyli badanie oszustw oraz usługi doradcze to cztery główne obszary rachunkowości publicznej.

Prywatni księgowi publiczni i mniejsze firmy rachunkowe zazwyczaj koncentrują się tylko na jednym lub dwóch z tych obszarów. Kolejnym aspektem rachunkowości publicznej jest sezonowość. Sezon podatkowy dla poszczególnych podmiotów zajmujących się rozliczaniem podatków jest najbardziej pracowitą porą roku dla większości publicznych księgowych, którzy zajmują się podatkami od dochodów osobistych, i zazwyczaj muszą oni pracować w nadgodzinach w tych miesiącach. Księgowi pracujący dla korporacji stosujących harmonogramy sprawozdawcze dotyczące roku podatkowego lub kalendarzowego, doświadczają czasów wzmożonej pracy przy kwartalnych zamknięciach i na koniec roku. Doświadczony polski księgowy w Londynie jest wartościowym pomocnikiem w każdej firmie.

Leave a Reply