Nauka gry w siatkówkę

Posted by

Siatkówka, to jedna z ciekawszych gier zespołowych, w które można grać praktycznie w każdych warunkach. Po pierwsze na halach sportowych, po drugie na biwakach, wystarczy rozciągnąć siatkę na środku boiska, albo stworzyć coś w jej rodzaju, na przykład wieszając prześcieradło na lince. Rzecz jasna określonej wysokości. Kolejnym pomysłem, także już dobrze znanym na świecie i lubianym przez większość ludzi, jest siatkówka plażowa, czyli bieganie boso po pisaku i odpijanie piłki, tak aby przeciwnik nie zdążył odbić jej z powrotem.

Jak grać?

Należy utworzyć dwa zespoły kilkuosobowe, na przykład składające się z pięciu osób, aby mogły się wymieniać przy serwowaniu, to znaczy wybijaniu piłek na start. Każdy z zespołów ustawia się po jednej ze stron siatki, aby mieć swoich, tak zwanych rozgrywających, czyli osoby znajdujące się bliżej sitaki, a także osoby nieco dalej ustawione, tuż za nimi. One, także w czasie gry powinny starać się o piłkę, aby ją przejąć i odpowiednio odbić, podając do osób bliżej siatki, albo uderzając je mocniej przerzucić na stronę przeciwnika. Najlepiej tak, aby zawodnicy, z drużyny przeciwnej nie byli w stanie jej już odbić z powrotem, bo wtedy zyskuje się punkt dla drużyny.

autokarem-do-rumunii

Sama frajda

Granie w gry zespołowe, na wakacjach, to coś naprawdę fajnego, można się doskonale bawić, a jednocześnie poznać osoby z innych krajów świata, jednocześnie się trochę zrelaksować i przeżyć coś w rodzaju integracji, także z osobami towarzyszącymi w podróży. Starając się odrobinę nauczyć, można poprosić osoby znające się trochę na grze, aby udzieliły cennych wskazówek. Sama siatkówka nie jest trudną grą, no chyba że trwają aktualnie jakieś zawody na plaży, a można wtedy trafić na drużynę mistrzów, a nie amatorów. Od nich można nauczyć się nieco więcej, o ile sam teren do gry nie będzie z powodu mistrzostw zamknięty dla nie zawodowców.

Na gorącej plaży w Transylwanii

Niektóre plaże są bardziej gorące od innych, a to za sprawą gorących mórz, które je otaczają, a także klimatu, znacznie cieplejszego niż w Polsce. Aby się o tym przekonać, warto już teraz zaplanować wycieczki do Rumunii.

wypoczynek

Mamy nadzieję, że wpis ten jest dla Ciebie bardzo przydatny 🙂 Zostaw na dole swój komentarz na temat wpisu i informacji w nim zawartych.

Leave a Reply