Nietypowe wesele – jak je zorganizować?

Posted by

Zdarzają się śluby i wesela, które z jakiegoś powodu odbiegają od przyjętych w danej okolicy standardów i zwyczajów. Czy to ze względu na kwestie logistyczne trudne do ogarnięcia, czy specjalne wymagania rodziny i gości. W każdym z takich przypadków pomocna bywa pomoc profesjonalistów zajmujących się organizacją takich uroczystości. 

Jak zaplanować sesję ślubną?

Podwójne wesela

Czasami bywa  tak, że w krótkim czasie w jednej rodzinie pojawiają się dwie pary, które chciałyby się pobrać. Jeśli jest to dość bliska rodzina, czasem wpada ona na pomysł urządzenia podwójnego ślubu i wesela. Czy warto zdecydować się na coś takiego? Niektórzy twierdzą że jest to doskonała okazja do sporych oszczędności, ponieważ zarówno koszty wynajmu sali, orkiestry, czy ozdób do wszystkich tych miejsc dzielone są po połowie. Jeśli część gości obu par jest wspólna, dochodzą kolejne oszczędności, ponieważ i za tych gości płacone będzie po połowie. Ci, którzy przeżyli takie wesele, twierdzą, że i zabawa jest podwójna. Ze względu na to, że gości może być na nim więcej, a koszty rozkładają się na dwie pary, dużą pomocą może być firma, dla której organizacja ślubu kraków to codzienność. Zawodowi wedding plannerzy często spotykają się z takimi wyzwaniami i mają doświadczenie w każdym typie uroczystości weselnych.

Jakie zaproszenie wybrać?

Wesele bezalkoholowe

Czy Polacy umieją się bawić bez alkoholu? Czy wesele może obyć się bez alkoholowych trunków? Patrząc na polską historię i nasze narodowe tradycje i upodobania, ciężko sobie czasem to wyobrazić. Jednak są osoby które przeciwstawiają się takiej wizji, ponieważ na przykład sami są abstynentami. Często robią tak choćby członkowie różnych chrześcijańskich wspólnot, którzy ślubują życie pozbawione alkoholu. Jeśli więc nadchodzi czas, że biorą oni ślub, może okazać się że takie same zasady będą chcieli wprowadzić na swoje wesele, niezależnie o d tego jakie upodobania mają ich goście. Czy takie wesela mogą być udane? Sporo osób, które się na nich bawiło mówiło, że to przede wszystkim zależy od nastawienia samych gości. Niektórzy na przykład krępują się wyjść na parkiet bez alkoholu. Inni jednak świetnie się bawią i pochwalają takie podejście, promujące prawdziwą wewnętrzną radość, niekoniecznie płynącą ze spożytych promili. Jeśli uważamy że wesele bez alkoholu jest dobrym pomysłem, nie bójmy się wprowadzić go w życie. I w tym przypadku dużą pomocą mogą być konsultanci ślubni, którzy zadbają o alternatywę dla alkoholi i zaproponują inne sposoby na rozerwanie gości.

Leave a Reply