Pierwszy dzień w szkole – wybór plecaka

Posted by

Niemal każdy rodzic wie, jak ważnym wydarzeniem w życiu dziecka jest rozpoczęcie roku szkolnego. Jest to wydarzenie jeszcze bardziej istotne, gdy dziecko idzie do szkoły po raz pierwszy. Stres i emocje, które temu towarzyszą, zazwyczaj ulatniają się w chwili, gdy dziecko pozna otaczające go środowisko i nowych kolegów. Niemniej jednak warto zadbać o to, żeby codzienna droga do szkoły była przyjemna i jak najmniej męcząca dla malucha.

Bardzo istotny jest zatem wybór odpowiedniego plecaka. Odpowiedni, oznacza taki, który nie będzie obciążał kręgosłupa i nie zaburzy jego prawidłowego rozwoju. W czasach, w których coraz więcej dzieci spędza czas przed komputerem, jest to kwestia kluczowa dla zdrowia.

Wiele osób nie wie jednak po czym poznać, że plecak jest odpowiedni. Niejednokrotnie sugerują się jedynie atrakcyjnym wyglądem wizualnym. Najważniejsze, żeby plecak był lekki i wykonany z wytrzymałego materiału. Na co dzień będzie musiał dźwigać niemały ciężar, dlatego jest to sprawa bardzo istotna. Coraz więcej szkół wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak zostawianie książek w szkole. Ma to zbawienny wpływ na rozwijający się układ kostny młodego człowieka.

backpack-1149462_1920

Nie bez znaczenia jest również wielkość plecaka. Taki, który jest prawidłowo dobrany, nie wystaje ponad ramiona i kończy się na wysokości pasa. Na rynku dostępnych jest tyle modeli, także plecaki dakine, wśród których na pewno znajdzie się taki, który będzie odpowiedni dla dziecka w każdym wieku. Dopasowanie go do wzrostu nie stanowi najmniejszego problemu, z racji tego, że większość modeli posiada regulowane ramiączka. Detalem, który dla wielu wydaje się zbędny, mimo że ma on duże znaczenie jest pas z klamrą, który zapina się na biodrach. Nie pełni on funkcji gadżetu, tylko ma konkretną funkcję. Zapięcie go powoduje znaczne odciążenie kręgosłupa, a tym samym zwiększa wygodę użytkowania. Jest to niezwykle pomocne, gdy plecak jest przepełniony i ciężki.

outdoor-1844275_1920

Dobrze dobrany plecak to przede wszystkim taki, które spełnia swoją funkcję. Nie jest powiedziane, że plecak dobry dla kręgosłupa musi być nieciekawy wizualnie. Wzrasta świadomość ludzi, a dobrze wyprofilowany plecak to już niemal standard. Badania opinii publicznej pozwalają producentom na stworzenie plecaków, które łączą z sobą zarówno dobry styl, idealnie dobraną kolorystykę, jak i funkcjonalność. Dobry plecak potrafi spełniać swoje funkcje przez wiele lat, więc inwestycja w jakość na pewno się opłaci. Z takim wyposażeniem, pierwszy dzień w szkole jest prawdziwą przyjemnością.

Leave a Reply