Ślubne rozterki

Posted by

Do napisania tego artykułu, skłoniły mnie pytanie kierowane od internautów, dotyczące podstawowych spraw związanych ze ślubem i weselem. Postanowiłam, że stworzę tekst, który rozwieje wszelkie wątpliwości młodych i podpowie od czego zacząć, co powinno następować po sobie itd. Opiszę tu same podstawowe, fundamentalne kwestie ślubne, które każdy planujący ślub, powinien znać.

Postaram się w krótkich słowach, prostym językiem przedstawić te uniwersalne zasady obowiązujące w tym czasie. Zacznę od początku, podejmujemy decyzję o pobraniu się i co dalej? Osoby zorientowane w temacie wiedza, że na salę czeka się co najmniej półtora roku, więc dobrze jest ten czas dobrze wykorzystać. Najpierw oczywiście rezerwujemy salę, która się nam podoba, a w okresie oczekiwania na nią, wykonujemy inne zadania. Mowa tu o szukaniu muzykantów, fotografa, kamerzysty, kateringu, czy sukni ślubnej. W kwestii zespołu, fotografa, bądź kamerzysty, dobrze jest się trochę spieszyć, żeby nasz faworyt nie został nam sprzątnięty sprzed nosa. Ale katering, suknia ślubna itd, mogą poczekać, nie musimy decydować w tej chwili.

Na długo przed planowanym ślubem, warto zainteresować się tym tematem i zaczerpnąć świeżych informacji i inspiracji by z zapałem i wiedzą zabrać się do obowiązków. Na pierwszy ogień idzie wybór daty uroczystości, jeśli chcemy ślubu w kościele, należy udać się na konsultacje do księdza, jeśli ślub cywilny, do Urzędu Stanu Cywilnego. Tam, dopełnimy wszelkich formalności, dostarczymy potrzebne dokumenty i zatwierdzimy termin.

impreza-slubna

Od teraz możemy zacząć prawdziwe, poważne przygotowania przedślubne. Czeka nas wycieczka po okolicznych domach weselnych, w celu zapoznania się z ich architekturą, położeniem, wystrojem i ofertą. Każdy lokal jest inny, przez kogoś innego prowadzony, więc różni się od poprzedniego, więc nie możemy żadnego pominąć. Gdy natrafimy na idealne miejsce, najlepiej by dzień naszego ślubu był wolnym terminem. Jeśli na nasze nieszczęście tak nie będzie, musimy szukać dalej. Musimy zapiąć każdą sprawę na ostatni guzik, aby później się nie martwić, że coś się nie uda.

wybor-fotografa-slubnego

Fotografia ślubna

Dziedzina, która w ostatnich czasach zaliczyła duży progres, to już nie są sztuczne, pozowane zdjęcia, na śmiesznych krajobrazach w studiu, a piękne, magiczne zdjęcia, przepełnione uczuciem, naturalnością i fantastyczne plenery, które charakteryzują się świeżością i magią natury. Osoby, które nie mają nikogo ciekawego na oku, myślę tu o fotografie ślubnym, powinny co prędzej włączyć wyszukiwarkę Google i wpisać „fotografia ślubna Kielce„. Tak niewiele, a tak bardzo pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji przed wyborem fotografa z miejscowości KIELCE.

Lepiej walczyć z czasem i wybrać fotografa w miarę szybko, bo najlepsi fachowcy będą już zajęci. Wpisując w wyszukiwarce Google hasło „fotograf ślubny” otrzymujemy namiary na najlepszych z najlepszych. Od nas zależy, którego wybierzemy, my jesteśmy decydentami, wybieramy wedle naszego gustu i oczekiwań. Życzę więc samych dobrych wyborów, które będą procentowały na przyszłość.

Leave a Reply