Wspomaganie odchudzania, może być skuteczne

Posted by

Wspomagać odchudzanie się można na wiele sposobów, jednym z nich jest nagradzanie się za każdy mały sukces, mający na celu osiągnięcie większego, czyli zrzucenie określonej ilości kilogramów w określonym czasie. Nagrodą może być zakupienie sobie czegoś nowego, na przykład tego o czym się kiedyś zawsze marzyło, a także przygotowanie sobie uczty dla podniebienia w postaci warzywnej sałatki, albo czegoś coś się lubi. Jednak ma to być coś w rodzaju totalnej ceremonii, a także cały posiłek i w ogóle wszelkie posiłki, także te mające służyć diecie, powinno się traktować niesamowicie poważnie i z należytą powagą.

Odpadają wszelkie smakołyki podjadane  w biegu i przy okazji robienia sobie w kuchni kawy. A jeśli chodzi o samą kawę, to albo z cukrem, albo ze śmietanką, najlepiej z mlekiem. Cukier można ograniczyć do jednej łyżeczki, zamiast dwóch, wsypując go przed kawą, a potem zalać całość wrzątkiem, tak zaparzony daje więcej słodyczy, ale jest go mniej w wypijanym napoju. Należ także uważać na spożywane ciastka do kawy, albo tak w ogóle. Jedna mała porcja, albo dwa małe ciastka na raz, ale nie więcej. Należy zawsze pamiętać, że to słodycze nas uzależniają od siebie i powodują tycie, bo zawierają w sobie same szkodliwe substancje, od toksycznych tłuszczy, aż po puste kalorie, czyli cukier prosty.

pexels-photo

Niegazowana dobrej jakości woda

To bardzo ważny wspomagacz odchudzania, powoduje uczucie sytości przez długi czas, dlatego powinno się ją pić po szklance dość wiele razy w ciągu dnia. Po drugie, pomaga wypłukać trujące i zalegające w jelitach substancje, które nie tylko są szkodliwe, bo się tam odłożyły, ale także blokują swobodne przesuwanie się pokarmów zjadanych każdego dnia. Także posiłki powinny być lekkie i lekko strawne. Zwłaszcza jeśli osoba odchudzająca się ma już powyżej czterdziestu lat, bo ma znacznie wolniejszy metabolizm, a to jeszcze bardziej utrudniać może odchudzanie. Z pomocą mogą przyjść polecane tabletki na odchudzanie, które mają w sobie dobroczynne substancje wspomagające ten proces.

Leave a Reply