Zabawki dla dziewczynek to nie tylko lalki i biżuteria

Posted by

Oferta zabawek dla dziewczynek jest ogromna i wcale nie tak łatwo wybrać tą jedną najlepszą. Czym kierować się przy wyborze zabawki dla dziewczynek? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że powinny być dostosowane do wieku dziecka. Inne zabawki są przeznaczone dla noworodków, inne dla niemowląt, inne dla dwulatek a jeszcze inne dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zabawki powinny uczyć, rozwijać ciekawość i kreatywność dziecka. Powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb dziewczynek. Dobrze, by nawiązywały do ulubionej bajki. Bardzo ważna jest jakość wykonanej zabawki, by dziewczynki mogły bawić się bezpiecznie. Idealna zabawka przede wszystkim powinna sprawić radość dziecku.

Zabawki dla dziewczynek a kategorie wiekowe

Zabawki dla dziewczynek są podzielone na kategorie wiekowe. Są tak zaprojektowane, by dziewczynki mogły się nimi cieszyć na każdym etapie rozwoju. Źle dobrana zabawka szybko znudzi i zniechęci dziecko do dalszej zabawy. Dla rocznej dziewczynki zabawki powinny być proste w użyciu, kolorowe, odporne na ugryzienia. Dwulatka na pewno ucieszy się z przytulanki. Mięciutki miś lub piesek na długo będzie najlepszym przyjacielem do zasypiania. Pięciolatka chętnie posłucha ciekawych historii, dlatego kolorowa książeczka będzie wspaniałym prezentem. Dziewczynki w tym wieku lubią już wyglądać jak małe księżniczki. Bajkowe sukienki, korony, biżuteria to produkty odpowiednie dla nich. Gry zręcznościowe czy planszowe to też bardzo dobre zabawki dla dziewczynek.

Rodzaje zabawek dla dziewczynek

Wbrew pozorom zabawki dla dziewczynek to nie tylko lalki i biżuteria.  Zabawki pomagają rodzicom cieszyć się czasem spędzanym z maluchami. Wiele produktów zaprojektowanych jest, aby zachęcić dziewczynki do rozwoju poprzez przyjemny czas spędzony podczas zabawy. Wśród oferowanych produktów można znaleźć zabawki, które uwzględniają  gusta i zainteresowania dziewczynek. Wiele zabawek stworzone jest dla dziewczynek, które lubią  aktywność fizyczną jak piłki, skakanki, gumy. Obecnie bardzo popularne są również zabawki ekologiczne z naturalnego drzewa.

 

Bezpieczne zabawki dla dziewczynek

Zabawki dla dziewczynek zawsze muszą być wykonane z materiałów bezpiecznych dla dzieci i posiadać odpowiednie oznakowanie, świadczące o jakości i bezpieczeństwie. Dopuszczone do sprzedaży zabawki muszą spełniać określone normy i posiadać odpowiednie atesty. Zabawki muszą być wyprodukowane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. Dobrze jest obejrzeć zabawkę i ocenić ją pod względem bezpieczeństwa.

Leave a Reply